Вівторок, 22.05.2018, 22:16
Вітаю Вас Гість | RSS

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1
ім.Героя Радянського Союзу І.К.Конька

Рубрики сторінки
Профорієнтація [2]
Статті та тести для професійного самовизначення
Цікаво знати [19]
Все для навчання [11]
Підручники [2]
Школа безпеки [2]
Правила і поради з безпеки життєдіяльності.
Нам виповнилося...
СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


free counters
Каталог файлів

Головна » Файли » УЧНЯМ » Цікаво знати

З днем народження, смайлику!
19.09.2011, 21:06

Smile! Посміхніться! Саме це слово стало основою для загальновідомої назви спеціальних символів, що покликані під час інтерактивного спілкування, тобто, в електронних листах, чатах, форумах і SMS-листуванні, передавати почуття й емоції співбесідників один одному.
Автором смайлика є американський програміст і професор психології Скотт Фалман, який 19 вересня 1982 року запропонував використовувати символи :-) та :-( для позначення емоцій під час набору тексту на комп'ютері. За його задумом ці позначки мали допомогти відрізняти серйозні повідомлення від жартівливих на електронній дошці оголошень університету Карнегі-Меллона.
Між іншим, ще раніше така ідея прийшла в голову відомому письменнику Володимиру Набокову, який в одному зі своїх інтерв'ю сказав: "Я часто думаю, що потрібно придумати який-небудь спеціальний типографський знак, що позначає усмішку".

Перше повідомлення, відправлене з використанням смайликів на електронну дошку оголошень самим Скоттом Фалманом, виглядало так:

19-Sep-82 11:44 Scott E Fahlman :-) From: Scott E Fahlman I propose that the following character sequence for joke markers: :-) Read it sideways.
Actually, it is probably more economical to mark things that are NOT jokes, given current trends. For this, use :-(

<<Я пропоную таку послідовність символів для позначення жартів: :-)  Читайте це боком. Водночас, це і найбільш економічний спосіб позначити, що повідомлення не є жартом, враховуючи зазначене. Для цього використовуйте :-(

Історичному повідомленню передувала довга дискусія, в якій учасники обговорювали питання того, які символи слід використовувати для того, щоб показати, що повідомлення носить гумористичний характер.

Сучасний світ смайликів неймовірно багатий. Ось тільки деякі зразки таких позначок:

:-)
весела посмішка, жарт :^: я ще сплю
:)
те саме, "ледачий" варіант
:V: я вже не сплю
;-)
підморгування
%-)
сиджу над уроками
:-D
радість
8-) я такий розумний і красивий...
:@)
щасливий до свинячого вереску
0:-)
просто янголятко
:-(
сум, незадоволення
8:-)  дівчинка з бантиком
:-С
великий сум, горе*<[]:-} Дід Мороз
:'-(
я плáчу:0) клоун
:[----]здивування0=:-) кухар
8-||гнів:-#нічого не скажу
>:-(я сердитий:-* поцілунок
:|мені байдуже:-)^_^(-:   я тебе кохаю
:-\нерішучий:)(:   справи йдуть чудово
8-ОНу нічого собі!!!:():  справи кепські
80хтось кричить:||: все нормально
:-Рпоказує язика@->-- троянда
|-0позіхання, нудьга=)будь щасливий

Якщо принцип створення смайликів зрозумілий - можна братися за створення своїх. Не забудьте тільки пояснити їх значення друзям.

Офіційно поширені зараз графічні зображення почуттів називаються "емотиконами". Згідно зі словниками - це "невеликі картинки, які можуть бути використані для вираження почуттів. Набори таких емотиконів є в багатьох комп'ютерних програмах, призначених для інтерактивного спілкування.

                                                         

В сучасному світі, де значна частина часу присвячена віртуальному спілкуванню, смайлики можуть відігравати роль і засобів спілкування між людьми, що говорять різними мовами, адже малюнки однозначно розуміють представники усіх народів.

То ж, з днем народження, смайлику!

P.S. 08.10.2011 р. в Ризі, поблизу центру моди і розваг Riga Plaza, відбулася спроба установити рекорд Гіннеса - створити найбільший смайлик з людей. Цікаво, чи змогла Латвія потрапити до книги рекордів?


Категорія: Цікаво знати | Додав: alexander 

Переглядів: 2186 | Завантажень: 0
   
Бережи час!
...і про погоду