Неділя, 27.05.2018, 00:39
Вітаю Вас Гість | RSS

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1
ім.Героя Радянського Союзу І.К.Конька

Рубрики сторінки
Профорієнтація [2]
Статті та тести для професійного самовизначення
Цікаво знати [19]
Все для навчання [11]
Підручники [2]
Школа безпеки [2]
Правила і поради з безпеки життєдіяльності.
Нам виповнилося...
СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


free counters
Каталог файлів

Головна » Файли » УЧНЯМ » Цікаво знати

Увага, шахрайство!
20.02.2011, 12:12

Отже, 10 способів "розводу" на гроші за допомогою мобільного телефона.

ОТРИМАЙТЕ УДВІЧІ БІЛЬШЕ

Вам приходить SMS приблизно такого змісту: "Сервер мобільного оператора такий-то. Перешліть гроші на вказаний номер і одержите вдвічі більше!" Знаючи, що любителів легкої наживи у нас вистачає, обманщики тиснуть на психіку: "Адже перевівши для проби якихось 30 грн., ви можете отримати 60!" Зрозуміло, що ніяких грошей ви не отримаєте.

ЖИТТЯ БЕЗ СПАМУ

Абонентові приходить SMS з пропозицією відписатися від рекламної SMS-розсилки, наприклад, того ж таки мобільного оператора, який періодично пропонує завантажувати зі свого сервера то ігри, то музику, то брати участь в якихось акціях. Для того, щоб відписатися, пропонується відправити "безкоштовне" SMS певного змісту (найчастіше це набір цифр) на один з коротких номерів і перейти по одержаному у відповідь посиланню, щоб виключити номер зі списку розсилки рекламних повідомлень.
SMS на запропонований короткий номер виявляється платним і оцінюється в середньому $3-5.

ШОК

SMS і дзвінки, які шокують одержувача, - найчастіше в них повідомляється, що близькі або друзі абонента потрапили в біду, наприклад, вчинили правопорушення і перебувають у відділку міліції. Для того, щоб залагодити проблему вимагається переказати певну суму на один з номерів мобільного зв'язку.
Не панікуйте і просто зателефонуйте людині, про яку йдеться. Як правило, з'ясовується, що ця людина сьогодні взагалі ще не виходила з дому.

ВРЯТУЙТЕ ДИТИНУ!

Абонент отримує повідомлення з невідомого номера про необхідність знайти рідкісну групу крові для порятунку дитини чи зібрати гроші на операцію. У повідомленні вказується і номер телефону, дзвінки на який автоматично "полегшують" рахунок того, хто зателефонував, на 20-30 грн.

"ЗБІЙ" МЕРЕЖІ

Абонент одержує дзвінок ніби-то з сервісного центру оператора про збій в мережі. "Ваш телефон через півгодини буде заблокований на чотири дні. Ми можемо зараз швидко перереєструвати вашу SIM-карту в системі, наберіть на телефоні таку-то комбінацію. Тільки швидше, нам ще багато абонентів треба обдзвонити!"
Команда виявляється командою переказу грошей з одного рахунку на інший.

ПОДЗВОНІТЬ БАТЬКАМ!

На вулиці до вас підходять з проханням дозволити зателефонувати хворій матері або дітям додому, посилаючись на акумулятор, що сів, і терміновість дзвінка. Через хвилину телефон повертається до вас, а ось кількість готівки на рахунку сильно зменшується. Дзвінок здійснюється на платний номер.

ШУКАЮ РОБОТУ!

Новий вид шахрайства: оголошення з пропозицією стабільної роботи і високої зарплати. Для отримання додаткової інформації пропонується відправити SMS або зателефонувати на короткий номер. Вартість SMS виявляється завищеною або ж жертва обману потрапляє на платний автовідповідач.

ВИШЛИ МЕНІ ГРОШЕЙ!

Абонентові приходить SMS такого змісту: "Не можу тобі додзвонитись, немає грошей, перешли 5 гривень". Коли одержувач повідомлення намагається сам набрати вказаний номер, то чує, що абонент - поза зоною доступу. Деколи довірливі користувачі мобільних телефонів дійсно посилають суму незнайомцеві.

ПОВЕРНІТЬ МОЇ ГРОШІ!

Користувач мобільного телефона одержує SMS-повідомлення про те, що хтось перевів на його рахунок певну суму грошей. Найчастіше вона невелика - 10-15 гривень. Через декілька хвилин приходить інша SMS-ка з повідомленням про помилку і проханням повернути гроші назад.
Частіше всього такі повідомлення відправляються з Інтернет - в цьому випадку номер відправника не повідомляється, замість нього на дисплеї адресата з'являється короткий номер, максимально схожий на службове повідомлення.
Якщо довірливий абонент вирішить повернути гроші, він не долічиться на своєму рахунку набагато більшої суми, адже, по-перше, ніякого переведення коштів на рахунок абонента не відбувається, а лише надсилається SMS про отриманий переказ (достатньо перевірити свій баланс на рахунку, щоб у цьому впевнитись), по-друге, чесний абонент здійснює дзвінок на платний номер.

ВІТАЄМО! ВИ ВИГРАЛИ!

Незважаючи на неодноразові попередження в засобах масової інформації залишається найпоширенішим способом "розводу".
Шахраї телефонують, представляються ді-джеями радіостанцій або операторами колл-центрів і вітають з виграшем в акції (найчастіше посилаючись на дійсну широко рекламовану акцію). "Переможець" нібито виграв цінний приз. Щоб його одержати, необхідно купити ваучер поповнення рахунку (як правило на 200-400 грн.) протягом певного часу і повідомити код активації. Що відбувається потім - зрозуміло.

Словом, якщо ви не бажаєте потрапити на гачок шахраям - будьте пильними, не "ведіться" на безплатне і, найголовніше, - думайте!

AVтограф.-№36.-03.09.2009

Категорія: Цікаво знати | Додав: alexander 

Переглядів: 350 | Завантажень: 0
   
Бережи час!
...і про погоду