Неділя, 22.04.2018, 05:35
Вітаю Вас Гість | RSS

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1
ім.Героя Радянського Союзу І.К.Конька

Рубрики сторінки
Нам виповнилося...
СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


free counters
Каталог файлів

Головна » Файли » БАТЬКАМ » Порадник

Режим дня дитини влітку
22.06.2011, 21:14

Учені з'ясували, що протягом навчального року більшість дітей недосипає. До початку канікул утома від навчання поступово наростає, і спочатку дитина почуває себе дуже втомленою. Звідси – прагнення поспати подовше, щоб виспатися. Але згодом утома проходить, а звичка довго спати залишається. Поступово дитина починає лягати спати пізніше: адже вона спала до обіду, і ввечері їй спати не хочеться. Виходить, що режим дня влітку сильно зміщується.

Багатьох батьків це не турбує: все одно ніяких невідкладних занять у дитини немає, так чому б їй і не поспати подовше? Вони забувають про те, що по закінченні літніх місяців дитина знову піде до школи, і дитячий режим дня доведеться повертати в колишнє русло, а це буде ой як непросто! Так що дотримуватись режиму дня влітку дуже важливо, щоб восени не довелося здійснювати хворобливий перехід до «навчального» розпорядку дня. 

Звичайно, це не означає, що під час канікул дитина повинна прокидатися о шостій ранку по будильнику, а дитячий режим дня повинен бути розписаний похвилинно. Головне, щоб дитина вставала й лягала спати, снідала, обідала й вечеряла приблизно в один і той самий час. Улітку дитина повинна лягати спати й вставати не занадто пізно, але й не занадто рано. 

Важливо також, щоб тривалість сну дитини відповідала її біологічним потребам. Учням молодших класів потрібно спати не менше десяти годин на добу, учням середніх і старших класів – не менше дев'яти. Занадто довга тривалість сну шкідлива так само, як і недосип: після тривалого сну дитина може почувати себе млявою й розбитою. 

Іноді дитина не може вчасно заснути влітку, тому що на вулиці пізно темніє. У такому випадку її слід укладати спати в затемненій кімнаті (наприклад, із запнутими щільними шторами). Це може допомогти. Якщо у Вас є телевізор або комп'ютер, не варто ставити їх у дитячій спальні: дитина може не встояти перед спокусою подивитися телевізор або погратися на комп'ютері замість того, щоб спати. 

Часто дитячий режим дня влітку порушується тому, що дитині просто нудно: вона не знає, чим себе зайняти. Тому Вам потрібно придумати, чим зайняти дитину влітку. Цікаві й корисні заняття допоможуть сформувати оптимальний режим дня. А ввечері, відчуваючи приємну утому від активно прожитого дня, дитина спокійно засне. 

У розпорядку дня варто передбачити найрізноманітніші заняття: ігри на свіжому повітрі, спорт, посильна допомога по господарству, читання, заняття творчістю, перегляд фільмів і мультфільмів, походи на пляж і на природу. Звичайно, важко контролювати, чим займається дитина цілий день, якщо самі Ви працюєте. Але напевно у Вашої дитини є бабусі й дідусі, які під час навчального року бачать її не так часто, як хотілося б, і з радістю проведуть з нею кілька днів. А якщо Ваша дитина вже вийшла з молодшого шкільного віку, дотримання режиму дня буде на її совісті: потрібно ж колись починати виховувати відповідальність.

Якщо ж у Вас немає ніякої можливості контролювати дитячий режим дня влітку, можна відправити дитину в табір: там уже точно будуть стежити за розпорядком її дня й знайдуть, чим її зайняти. Якщо з якихось причин Ви не бажаєте або не можете відпустити дитину в літній табір, є компромісний варіант: денний табір у межах міста. Такі табори існують при школах. Першу половину (або навіть більшу частину) дня дитина перебуває в таборі, де її всіляко розважають, а потім повертається додому. Перебування в такому таборі теж допоможе їй дотримуватись режиму дня влітку.

За матеріалами <http://strana-sovetov.com/kids/common/4203-summer-regime.html>

Категорія: Порадник | Додав: alexander 

Переглядів: 1817 | Завантажень: 0
   
Бережи час!
...і про погоду