П`ятниця, 25.05.2018, 15:30
Вітаю Вас Гість | RSS

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1
ім.Героя Радянського Союзу І.К.Конька

Нам виповнилося...
СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


free counters
Цікавинки

Ким бути?

Відповідь на це непросте для багатьох запитання, можливо, дадуть два пропонованих тести з профорієнтації. (завантажити)


А чи знаєте ви, що...

Підбірка, можливо, й не найнеобхідніших але, безперечно, цікавих фактів з різних галузей життя. Читати тут.


Чому Україна зветься Україною?

Звідки походить назва нашої держави?

Слово "Україна” походить від загальнослов’янського кореня *-kraj, що семантично означає "країна”, "територія”, "земля”. Порівняйте польске krajowa, хорватське і сербське krajna, чеське krai, московське"край” (напр. Краснодарский край), що мають саме одно значення – територія, країна. Ми й зараз кажемо "країна” стосовно до нашої землі, в залежності від граматичної форми – "Вкраїна”; у літературі зустрічаємо "Край”, "Вкрайна”, "Украйна”. Отже це слово просто означає "терен”, і зустрічається воно в писемних пам’ятниках вже у ХІІ ст.

Назва Україна не менш стародавня, як назва Русь. Слово "Україна” місцевого простонародного походження і в своїй появі звязане з територією. Слово „Русь” невідомого походження і спочатку прикладалося до людей певного зайняття, а по тих людях перейшло на опановану ними територію, після чого перейшло і на іншу людність тієї території. Слово Україна, бувши простонародним, потім зробилося і книжним, а слово Русь, ставши книжним, потім робилося і народним, хоч зробитися ним остаточно і не встигло.

Повністю матеріал статті читаємо тут.

02.03.2010


Обираємо професію

Сьогодні в Україні освіту можна отримати в безлічі навчальних закладів – середніх, середніх спеціальних та вищих; державних, приватних, комунальних та інших форм власності. Лише спеціальностей в нашій країні існує близько шестисот. Як же випускнику школи зорієнтуватися, зважитися вибрати з цієї надзвичайної кількості лише одну, ту, яка визначить та змінить все його життя?

Для того, щоб навчання на певній спеціальності потім не стало "помилкою життя" слід визначитися з уподобаннями ще у школі, окреслити цікаві професії, зважено підійти до оцінки власних сил та здібностей, дізнатися якнайбільше про ринок необхідних, затребуваних спеціальностей. На щастя школярів, більшість з цих проблем можливо вирішити за рахунок спеціалізованих довідників, мережі Internet чи центрів зайнятості. Ця стаття також може стати Вам у нагоді.

01.02.2010

Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Цей день в історії
Бережи час!
...і про погоду